آموزشگاه کبیری

(شعبه فردیس)

عنوان دوره:

REVIT


مدت دوره:

25 الی 30 ساعت


روزهای برگزاری:


ساعت تشکیل کلاس:


Autodesk Revit نرم‌افزار مدل‌سازی اطلاعات ساختمان است که برای استفاده ی مهندسان معمار، عمران و تاسیسات کاربرد دارد و برای مدل‌سازی سه‌بعدی و ترسیم جزئیات ساختمانی کاربرد دارد. این برنامه به کاربران توان طراحی ساختمان و سازه و مولفه های آن به صورت سه بعدی۳D ، یادداشت و علامت گذاری با عناصر دوبعدی و دسترسی اطلاعات ساختمانی از پایگاه داده های مدل ساختمان را می دهد.نرم افزار معماری Revit ویژگی های بسیار برجسته ایی دارد و امکان دسترسی آسان به ابزارهای حرفه ایی برای مدلسازی freeform و طراحی پارامتریک را مهیا می کند.


با توجه به قابلیت های بی شمار و فراگیر این نرم افزار در چهار حوزه عمران، معماری ، برق و مکانیک و همچنین توسعه جهانی آن، کلیه مهندسان و تکنسین های فعال در این حوزه ها مخاطبین این دوره هستند . در قسمت معماری نیزیادگیری آن به کلیه دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های معماری و شهرسازی پیشنهاد می شود. این دوره پیشنیاز ندارد.


– ترسیمات: کار ترسیم شما بسیار راحت است چرا که با انتخاب تراز هر طبقه در نرم افزار رویت ، نقشه ای دو بعدی از عناصر موجود بر مبنای مقیاسی که تعریف کرده اید در اختیارتان قرار می گیرد

– جداول مقادیر و برآورد ها : یکی دیگر از قابلیت های منحصر به فرد این نرم افزار بحث متره و برآورد پروژه می باشد .

– مستند سازی: برای انضباط در آلبوم نقشه ها می توانید استاندارد شرکت خود را برای چیدمان شیت ها و ضخامت خطوط و مقیاس های نقشه ها لحاظ کنید .

– تبادلات: ارسال و وارد کردن فایل های اکثر نرم افزارهای کاربردی مهندسی معماری به این برنامه از قابلیت های منحصر به فرد این محصول شرکت Autodesk است.

– تحلیل انرژی : در این نرم افزار می توانید مدل ساختمان خود را از نظر دریافت و ذخیره انرژی برای رسیدن به شرایط ایده آل مورد تجزیه و تحلیل و اصلاحات قرار دهید.

– تصاویر سه بعدی: برای تهیه تصاویر سه بعدی داخلی و خارجی لازم است شما ابتدا دوربین را در موقعیتی جاگذاری کنید و با تعیین و تنظیم نور های طبیعی و مصنوعی رندر مورد نظر خود را ایجاد کنید

– گردش مجازی: شاید باور کردنی نباشد، برای تهیه یک انیمیشن فقط مسیری برای گردش در طرح ترسیم می کنید و با بهینه سازی دوربین و سرعت حرکت آن یک انیمیشن حرفه ای از پروژه خود تهیه می نمایید.

برخی از ویژگی های رویت : سادگی و سرعت یادگیری آن

قابل نصب بر روی سیستم عامل مک با نصب پلاگینBootCamp

افزایش سرعت و دقت ترسیم و همچنین تغییر نقشه‌ها

ترسیم همزمان ۳بعدی و ۲ بعدی نقشه‌های ساختمان

تبدیل سریع نقشه‌های فاز ۱ به نقشه‌های فاز ۲

ارتباط همزمان نقشه‌های معماری با نقشه‌های سازه و تاسیسات و اعمال همزمان تغییرات بین این نقشه‌ها

حذف خطاهای انطباق نماها و پلانها و مقاطع

امکان انجام مطالعات اقلیمی (نور و سایه) بر روی ساختمان

امکان تعریف استانداردهای ساخت در تجهیزات ساختمان

محاسبه متره ساختمان و تغییر سریع آن در صورت تغییر نقشه‌ها

قابلیت ارتباطی با دیگر نرم‌افزارهای BIM از طریق IFC و نیز اتوکد , ۳Dmax (ورودی و خروجی)

امکان طراحی حجمی و تبدیل آن به نقشه‌های اجراییندارد

متقاضی شرکت در دوره هستم