آموزشگاه کبیری

(شعبه فردیس)

عنوان دوره:

ArchiCAD


مدت دوره:

2 ماه


روزهای برگزاری:


ساعت تشکیل کلاس:


نرم افزار ArchiCAD برنامه ای در حوزه معماری برای طراحی ساختمان و مدل اطلاعاتی ساختمان ( Building Information Modeling ) می باشد.

این نرم افزار محصول شرکت معروف Graphisoft بوده که مخصوص اساتید و دانشجویان رشته ی عمران و معماری و سایر رشته های وابسته به آن ساخته شده است. میتوان گفت اولین نرم افزاری که برای طراحی و نقشه کشی دو و سه بعدی ساختمان ارائه شد نرم افزار آرشیکد بود.

با استفاده از این نرم افزار میتوان اقدام به طراحی یک ساختمان کامل نمایید و بعد از آن با استفاده از امکانات برنامه که شامل مشاهده سه بعدی ، تغییر میزان نور در شب و روز و … می باشد به مشاهده ی ساختمان خود از زوایای مختلف پرداخت .

کاربران به وسیله نرم‌افزار Archicad طرح‌های خود را سریعتر آنالیز می‌کنند. این کار با استفاده از تخمین خصوصیات فضای طراحی در محیطی سه بعدی صورت می‌گیرد و سریعا گزارشی دقیق از کل پروژه به صورت

مستند برای کاربر تولید می‌شود. محیط کاری این نرم‌افزار به گونه‌ای است که کابران احساس طراحی در دنیای واقعی را دارند. از جمله خصوصیات این نرم‌افزار فرامین ترسیمی پیشرفته این می‌باشد.

یکی از قابلیت های بسیار خوب این نرم افزار که مشابه آنرا حتی در نرم افزار قدرتمندی مانند اتوکد هم نمیتوان مشاهده نمود قابلیت ایجاد خودکار حجم سه بعدی یک پروژه پس از طراحی دو بعدی آن است. علاوه بر این در این نرم افزار دیوار ، سقف ، درب ، پنجره و سایر اجزای یک ساختمان به صورت از قبل آماده در آن قرار دارند و فقط کافیست که شما آنها را انتخاب کنید و با وارد نمودن سایز و اندازه ی دلخواه خود آنها را بکار گیرید.

برخی از ویژگیهای Graphisoft ArchiCAD :

ترسیم کامل ساختمان‌ ها ، محوطه‌ ها و طراحی فضاهای داخلی و خارجی به صورت دو و سه ‌بعدی.

دارای انواع اجزا ، اشیا و نماهای مربوط به ساختمان به ‌صورت آماده.

طراحی همزمان پروژه به‌ صورت دو بعدی و سه‌ بعدی.

نمایش لیست کامل و همراه با جزئیات مشخصات اجزای ساختمان.

امکان طراحی دکوراسیون داخلی با برخورداری از انواع اشیای آماده. اعمال موقعیت پروژه در برنامه و مشاهده و بررسی زوایای تابش نور خورشید.

قابلیت جالب مشاهده ‌ی ساختمان در طول ساعات مشخصی از شبانه‌ روز و امکان طراحی نور پردازی.

طراحی ساختمان‌ ها و سازه ‌های عظیم بدون محدودیت در اندازه ، تعداد طبقات و…

امکان وارد کردن پلان ‌های دو بعدی و تبدیل آن‌ ها به حجم سه ‌بعدی.

تهیه‌ی لیست متره و برآورد از درب ، پنجره ، دیوار و… با ابعاد و تعداد موجود در پروژه. امکان ایجاد و وارد کردن اشیای (Object) جدیدی که در برنامه وجود ندارد.

تهیه‌ی برش ، نما و پرسپکتیو از قسمت‌های دلخواه پروژه.

امکان وارد کردن و خروجی گرفتن و ارتباط با انواع نرم‌افزارهای مرتبط مانند AutoCAD ، ۳dsMax و…

و …


مخاطبین این دوره دانشجویان و مهندسین عمران و معماری هستند ، برای فراگیری کار با این نرم افزار با محیط AutoCAD باید آشنا بود.
ندارد

متقاضی شرکت در دوره هستم