آموزشگاه کبیری

(شعبه فردیس)

عنوان دوره:

Access پیشرفته


مدت دوره:

2 ماه


روزهای برگزاری:


ساعت تشکیل کلاس:


مقدمه ای بر اکسز

بانك هاي اطلاعاتي به وسيله نرم افزارهاي سيستم مديريت پايگاه داده يا ( DBMS (Data Base Management System ایجاد میشوند و نرم افزارMicrosoft Access نیز به عنوان يكي از برنامه هاي مديريت بانكهاي اطلاعاتي براي ايجاد و كار با بانكهاي اطلاعاتي رابطه اي، مورد توجه كاربران نرم افزارهاي مايكروسافت آفيس بوده و براي ايجاد بانكهاي اطلاعاتي كه حجم خيلي بالايي ندارند، امكانات بسيار خوبي را فراهم ميكند.

برای بانک اطلاعاتی تعاریف متعددی آمده است مثلاً بانك اطلاعاتي مجموعه¬اي سازمان يافته از دادهها و اطلاعات مرتبط به يك موضوع است به طوري كه به آسانی ميتوان از اين دادهها گزارش تهیه نموده و یا آنها را بازيابي و ويرايش کرد. لازم به ذکر است که بانکهای اطلاعاتی داده ها را در قالب جداول (فیلدها و رکورها که در ادامه توضیح داده خواهند شد) نگهداری میکند.

با استفاده از نرم افزار Microsoft Access شما قادر به انجام کارهای زیر بر روی بانکهای اطلاعاتی خواهید بود؛
اضافه كردن داده ي جديد – حذف و یا ويرايش دادههای موجود – سازماندهي و نمايش دادهها به روشهاي متفاوت (در قالب نمودارهای آماری و …) – به اشتراك گذاشتن دادهها با ديگران,از طريق ارائه گزارشها، ايميل، اينترانت و يا اينترنت

آشنايي با برخي از اصطلاحات

موجوديت (Entity) : هر موضوعی که میخواهیم راجع به آن اطلاعاتی وارد کنیم.
جدول (Table): لیستی از سطرها و ستونهاست که داده ها در آنها نگهداری میشوند.
فیلد (Field): در جداول بانک اطلاعاتی، هر فیلد، یک ستون از جدول را شامل می شود که در واقع نمایانگر یک ویژگی از موجودیت است. و شامل دو جزء نام فیلد و مقدار فیلد است.
در هر جدول سطر اول به نام فيلدها و سطرهاي بعدي به مقادير فيلدها اختصاص مي يابد.
ركورد(Record): مجموعه اي از فيلدهاي مرتبط به يكديگر است . در هرجدول , هر سطر يك ركورد ناميده مي شود.

نرم افزار اکسس برای مدیریت و ساخت پایگاه های داده مورد استفاده قرار می گیرد. احتمالا بار های شده اطلاعاتی را بخواهید دسته بندی کنید و به دنبال بهترین راه دنبال انجام این کار باشید.

نرم افزار Access  پیشنهاد ما به شما می باشد ، این نرم افزار به شما اجازه با کار پایگاه های داده ( دیتا بیس) و مدیریت آنها را به شکلی مطلوب و ساده می دهد.


در دوره ICDL  به تفضیل کار با این نرم افزار بررسی می شود ، این دوره برای هنرجویانی در نظر گرفته شده که از اکسز که به دنبال ساختن پایگاه های اطلاعاتی قدرتمند تر مبتنی بر محیط اکسز می باشند.  پیشنیاز این دوره آَشنایی با ICDL  یا Access مقدماتی می باشد.
ندارد

متقاضی شرکت در دوره هستم