آموزشگاه کبیری

(شعبه فردیس)

عنوان دوره:

نقشه کش معماری و سازه


مدت دوره:

2 ماه


روزهای برگزاری:


ساعت تشکیل کلاس:مخاطبین این دوره اساتید و هنرجویان هنرستان های شاخه ی کاردانش ، هنرآموزان و هنرجویان هنرستان های فنی و حرفه ای ، دانشجویان رشته های ساختمان معماری پشتیبانی صحنه ، دانشجویان رشته عمران ، معماری ، مرمت بنا آثار تاریخی ، هنر های سنتی و … می باشند.


نقشه کش معماری و سازه اصولاً رشته معماری با طراحی ساختمان شامل طراحی داخلی، دکوراسیون، مبلمان، و ارتباط فضاها، طراحی خارجی و نمای ساختمان‌ها و به طور خلاصه با مسائل هنری، تاریخی، اجتماعی و بعضاً فنی ساختمان‌ها سر و کار دارد.

مهندس معمار وظیفه طراحی فضاهای داخلی بناها، ارتباط میان آنها و طراحی نمای خارجی سازه را به عهده دارد.

هنرجویان رشته‌ی نقشه‌کشی معماری مهارت لازم برای ترسیم انواع نقشه‌های معماری و ساختمانی به وسیله دست و با کامپیوتر، ساخت ماکت، نقشه‌برداری، متره و برآورد ساختمان، شناخت اجزاء مختلف ساختمان و …. را کسب می‌کنند.متقاضیان ورود به این رشته باید ضمن داشتن علاقه به مسائل فنی و طراحی ساختمان، استعداد و علاقه به مسائل هنری را نیز داشته باشند.

مهارت نقشه کش معماری و سازه ، به بررسی دقیق تر اجزای تشکیل دهنده بنا ها می پردازد ، به عبارت دیگر این مهارت اجازه بررسی دقیق تر و موشکافانه تر طرز کار سوله ها ، قطعات فلزی ، ستون ها ، فونداسیون و … را فراهم می کند.

این رشته ، زیر مجموعه رشته دیپلم نقشه کشی می باشد باشد و کارآموز پس از کسب مهارت های مورد نیاز می تواند در ادامه تحصیلات دانشگاهی رشته نقشه کشی ساختمان را انتخاب کند.گذراندن نقشه کشی عمومی ساختمان

متقاضی شرکت در دوره هستم