آموزشگاه کبیری

(شعبه فردیس)

عنوان دوره:

آموزش اتوکد AutoCAD


مدت دوره:

2 ماه


روزهای برگزاری:


ساعت تشکیل کلاس:


نرم افزار اتوکد

آموزش نرم افزار اتوکد یکی از پایه ای ترین موارد در درشته هایی می باشد که نیاز به ترسیم دارند. این نرم افزار توسظ شرکت آمریکایی با نام اتو دسک auto desk تهیه و تولید گردیده که هدف از ایجاد آن ترسیم خطوط هندسی به صورت دو بعدی و سه بعدی میباشد.

نرم افزار اتوکد برای تمامی رشته هایی که نیاز به ترسیم دارند چه ساختمان چه صنعتی و یا در هر رشته ای که از خطوط هندسی استفاده میشود کاربرد دارد.

اتوکد یک نرم افزار نقشه کشی مادر است که تمامی رشته ها قبل از هر نرم افزار دیگری برای ترسیم می بایست از آن سررشته داشته باشد و یا مهارت کامل پیدا کند.

این نرم افزار ( AutoCAD ) با نرم افزارهای گرافیکی همانند کورل ( CorelDraw ) همخوانی دارد و کمک کننده ی بسیار زیادی برای ترسیم در کورل محسوب میشود.

آموزش اتوکد

آموزش اتوکد

توسط این نرم افزار فقط میتوان خطوط را ترسیم نمود و محاسبه انجام داد. یعنی نرم افزار اتوکد این امکان را فراهم می آورد تا بدون نیاز به مداد و خط کش بتوانید طرح و ایده خود را رسم نمایید و موارد لازم را با این نرم افزار انجام دهید.

کسانیکه در رشته تاسیسات و راه سازی و کار با دستگاه های برش و ترسیم و الگو های خیاطی و کفش و کیف و دیگر موارد هستند میتوانند از این نرم افزار کمک بگیرند.

آموزش اتوکد

آموزش اتوکد به دو بخش دوبعدی و سه بعدی تقسیم می گردد. آموزش نرم افزار اتوکد در بخش دو بعدی  و در سطح متوسطه به طور میانگین در حدود ۱۵ ساعت زمان نیاز دارد. اما برای یادگیری این نرم افزار به صورت کامل در بخش دو بعدی، در حدود ۲۴ ساعت زمان آموزش در نظر گرفته می شود.

لازم به ذکر است مدت زمانهای اعلام شده بسته به مهارت، داشتن زمان کافی برای حل تمرینات و انرژی دانشجو، متفاوت خواهد بود.

این نرم افزار قابلیت رندر گرفتن و متریال دادن را دارد ولی رندر گیری در رشته ساختمان بهتر است در نرم افزار تیریدی مکس ( ۳DMax ) انجام شود.

در صورت تمایل برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با نرم افزار اتوکد میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید و یا با ما از طریق تلفن در ارتباط باشید و مشاوره رایگان را از کارشناسان ما دریافت نمایید.

نرم افزار اتوکد

 

 


این نرم افزار به صورت دو بعدی و سه بعدی امکان خلق مدل را به شما می دهد . مخاطبین این نرم افزار دانشجویان عمران ، معماری ، مکانیک ، نقشه کشی و طراحان مدل های صنعتی و هنری هستند. این نرم افزار جزو مهارت های کلیدی برای تمامی مخاطبین مذکور برای ورور به بازار کار و اجرا می باشد.


قابلیت های کلیدی نرم افزار Autodesk AutoCAD:- ایجاد راه، دالان، تونل و دهلیز و… به صورت اتوماتیک و استاندارد- توانایی ترازبندی و لایه بندی سطح ها و زمین ها- سفارشی سازی محیط کاربری نرم افزار- مدیریت اطلاعات و اسناد و کاربران- امکان طراحی و انجام پروژه به صورت پویا، اقتصادی با استفاده از محاسبات اقتصادی بودجه و…- امکان مدیریت و طراحی لوله کشی ها به شکلی مطلوب- تجزیه و تحلیل طرح ها- نوشتن توضح و حاشیه- راهرو ها، کانال ها، دالان ها، دهلیزها، تونل های آماده و مطابق با استاندارد ها، به صورت از پیش طراحی شده- ابزارهای قرینه سازی و آینه، ساخت و تکثیر نمودن مدل و یا قسمتی از طرح برای سرعت بیشتر- تجزیه و تحلیل های جغرافیایی و زمین شناسی- ابزارهای شبیه سازی و نمایش تحلیل های بررسی شده (می توان محاسبات خود را در آن نمایش داد)- تحلیل توفان و سیل، آب گرفتگی سطحی و…- امکانات موجود هماهنگ و مشابه با نقشه کشی جغرافیایی AutoCAD Map 3D در اتوکد عمران AutoCAD Civil 3D- امکان استفاده و کاربرد ابزار مکان یابی جهانی GPS, و بانک اطلاعاتی FDO- استفاده و ارائه اطلاعات راهبردی نقشه کشی و نقشه برداری جغرافیایی- شبیه سازی و نمایش طرح و پروژه عمرانی نمایش طرح- امکان تهیه و نمایش، ارتباط با نرم افزار طراحی Ds Max Design: Civil View3- برنامه و ابزار طراحی لوله های انتقال نفت و گاز و…- ابزارهای همکاری با اتوکد نقشه جفرافیایی نقشه کشی نقشه برداری و توپوگرافی و…- توانایی مدیریت بانک اطلاعاتی جغرافیایی و…- و..ندارد

متقاضی شرکت در دوره هستم